Testosterón a jeho zvýšenie

Mnoho mužov vníma pokles testosterónu ako dôsledok vyššieho veku. Je to síce prirodzený jav, ale neznamená to, že sa oň netreba zaujímať a riešiť ho. Práve naopak, za týmto účelom dnes na trhu existujú rôzne prípravky na prírodnej báze, ktoré zvýšia mužský hormón testosterón prirodzene, bez predpisov a bez vplyvu na erekciu či zdravie. V prípade poklesu hormónu, ktorý „robí muža mužom“, môže dôjsť až k zníženiu kvality sexuálneho života, poklesu fyzickej sily a vitality, nechuti na sex, vplyv na plodnosť či vznik depresií. A to je skutočne stav, ktorý by muži nemali podceňovať. Pomôcť môžu spomínané podporné prípravky, ale aj zdravší životný štýl.

Čo je testosterón a ako funguje

Testosterón patrí medzi typické mužské pohlavné hormóny a vzniká v semenníkoch. Najvyššiu hladinu tohto hormónu majú mladí muži, s vekom jeho tvorba klesá, obvykle po 30. roku života sa začína jeho produkcia postupne znižovať. Testosterón priamo podporuje sexuálne zdravie – libido, sexuálny apetít. Okrem toho tiež prispieva k plodnosti, podporuje tvorbu spermií, je zodpovedný aj za primárne a sekundárne znaky u mužov počas dospievania, má vplyv na vitalitu, energiu a výkonnosť a tiež imunitu a obranyschopnosť tela. Hormón testosterón je dôležitý aj pre svaly – športovci ho užívajú na posilnenie objemu a fyzickej sily svalstva – tu však odporúčame užívať tiež iba prírodné produkty. Na zvýšenie testosterónu v tele možno používať lieky na predpis (v najvážnejších prípadoch), oveľa lepšie je však zvyšovať tento hormón prirodzene vďaka potravinám, cvikom, bylinkám a extraktom a výťažkom z nich, ktoré obsahujú voľne dostupné tabletky na zvýšenie testosterónu.

Kedy zistíte, že máte problém s nedostatkom testosterónu?

Vo všeobecnosti existujú dva stavy, kedy nastáva problém s produkciou hormónu testosterón. Prvým je jeho nedostatok, spôsobený nízkou produkciou alebo nízkou hladinou v tele. Druhým je zas jeho nadbytok. Ten môže súvisieť buď s predčasnou pubertou, ochoreniami spojenými s endokrinnou sústavou alebo nadmerným užívaním anabolických steroidov, najmä, čo sa športovcov týka. Nadbytok testosterónu sa môže prejaviť vznikom akné, zmenou fyziológie semenníkov, zhoršením plodnosti a tiež problémom s prostatou. Vysoká hladina testosterónu môže negatívne zasiahnuť aj psychiku, ovplyvniť spánok a celkové duševné zdravie človeka. Poďme sa však viac venovať problému s nedostatkom testosterónu v tele muža.

Nízka hladina testosterónu prichádza s vekom, problém však môže nastať už oveľa skôr, a to nedostatočnou stimuláciou jeho tvorby, či už v semenníkoch alebo je za to zodpovedný takzvaný luteinizačný hormón, ktorý priamo zodpovedá za tvorbu testosterónu. Muži, ktorí majú nedostatok testosterónu už počas vývoja, majú problém so správnym nástupom typických pohlavných znakov – mužské telesné proporcie, ochlpenie, hlasovú mutáciu a podobne. U dospelých mužov je zas problémom nízky sexuálny apetít, nízke libido a znížená plodnosť.

Nízka hladina testosterónu

Prečo mužom v tele vzniká nedostatok testosterónu?

Nedostatok testosterónu je častejší a pomerne zložitejší problém, než, naopak, jeho nadbytok. Ako sme už spomínali, príčin môže byť niekoľko. Či už je to pribúdajúci vek alebo životný štýl. Rovnako ako u žien, aj u mužov sa so zvyšujúcim vekom mení fyziológia tela – semenníky sú opotrebovanejšie a hladina testosterónu sa prirodzene znižuje. Ak holdujete rôznym zlozvykom i tu treba mať na pamäti, že napríklad taký nedostatok spánku alebo stres zaťažuje váš organizmus natoľko, že môže dokonca obmedziť funkciu tvorby testosterónu v semenníkoch. Rovnako tak je to aj pri konzumácii nezdravých jedál, fajčení či nadmerným pitím alkoholu. Ďalšou z príčin nízkej hladiny testosterónu môže byť problém so semenníkmi, napríklad taký nádor môže narušiť ich celkovú funkciu. Ďalším zdravotným problémom sú hormonálne problémy a nerovnováha hormónov v mužskom tele.  

Ako zvýšiť testosterón u mužov prirodzene

Ak ste sa v nasledujúcich riadkoch našli a zistili ste, že máte problém s nedostatkom testosterónu, nepanikárte. Riešení a spôsobov, ako zvýšiť testosterón prirodzene, bez hormonálnej liečby, je hneď niekoľko. Začnime od stravovania. Aj to, čo každodenne konzumujete, má veľký vplyv na hladinu testosterónu vo vašom tele. Skúste preto obmedziť  nízkotučné jedlá, jedlá s vysokým obsahom cukru a zvýšte príjem ovocia, zeleniny, mäsa, vajec či orechov. Dobré sú aj potraviny s vyšším obsahom zinku a vitamínov A, D a K. Nezabúdajte tiež na dostatočný odpočinok a kvalitný spánok. Čomu sa treba vyhýbať, sú určite cigarety, alkohol a veľa stresu. Najmä stres je veľmi negatívny, nakoľko zvyšuje kortizol a ten pôsobí proti produkcii testosterónu.

Nízka hladina testosterónu sa dá stimulovať aj prostredníctvom voľne dostupných prostriedkov na prírodnej báze, ako sú výživové doplnky a tabletky na zvýšenie testosterónu. Ich výhodou je, že nie sú na predpis a dajú sa jednoducho a diskrétne zakúpiť online. Ich užívanie je bezproblémové a sú 100% prírodného zloženia. Ich dávkovanie je jednoduché, prehltnete tabletku a zapijete ju vodou. Užívať ich môžete krátkodobo, ale aj dlhodobo niekoľko mesiacov, bez rizika nežiaducich účinkov. Ďalšími výhodami užívania doplnkov na erekciu a zvýšenie testosterónu je to, že tieto tabletky priamo ovplyvňujú sexuálny apetít a chuť na sex (viac testosterónu – vyššia chuť na sex). Taktiež tieto prípravky obsahujú okrem rastlinných výťažkov aj minerály a vitamíny, ktoré pôsobia na zvýšenie vitalita, imunity a energie – prírodný testosterón používajú aj športovci, badať pri ňom rast objemu a sily svalstva.

Tabletky na erekciu a zvýšenie hladiny testosterónu STOPOREX

Ich objednanie je ľahké, bez predpisu, cez internet. Doplnky STOPOREX odporúčame objednávať priamo od oficiálnych distribútorov za najlepšie ceny na trhu.

Stoporex Klasik a Prolong

Tento obsah bol zaradený v Erekcia. Zálohujte si trvalý odkaz.