Magnerot – svaly a svalové kŕče

Magnerot je jedinečný liek s výrazným zastúpením magnézia, teda horčíka, a kyseliny orotovej. Spolu majú výborný účinok na svaly, svalové kŕče, poruchy srdca spôsobené nedostatkom horčíka v organizme. Tento liek má samé pozitívne stránky. Magnerot sa môže užívať aj počas tehotenstva a v období dojčenia. Je to spôsobené tým, že vaše telo je vtedy náročné na príjem horčíka. To, samozrejme, zahŕňa aj iné situácie, počas ktorých potrebujete prijímať vyššie množstvo horčíka – je ním stres či účinky iných liekov. 

Zloženie, účinné látky a vzhľad

Základnými látkami v lieku Magnerot sú horčík a kyselina orotová, ktoré majú v ľudskom tele obrovský význam a skvelo sa dopĺňajú.

Horčík (Mg) – má v našom tele neopísateľne veľký význam, zabezpečuje správnu funkciu organizmu. Je nezastupiteľným prvkom v procese metabolizmu cukrov, tukov, bielkovín i nukleových kyselín a s tým súvisiacimi energetickými procesmi. V najväčšom množstve sa vyskytuje v kostiach a svaloch, v ktorých znižuje svalové napätie. Jeho nedostatok sa preto prejaví svalovými kŕčmi a zníženou ochranou srdca. 

Kyselina orotová napomáha k vstrebávaniu horčíka, svoju úlohu plní aj v procese metabolizmu, a tým zvyšuje energetickú rezervu v bunkách. Kyselinu orotovú nájdeme predovšetkým v mlieku, no najlepšie zastúpenie má v prvotnom mlieku cicavcov, tzv. mlezivo alebo kolostrum. V prípade kolostra oviec a kôz je množstvo kyseliny orotovej omnoho väčšie než v ľudskom kolostre.

Ďalšie zložky sú: povidón, mastenec, magnéziumstearát, nátriumcyklamát, kukuričný škrob, sodná soľ kroskarmelózy, koloidný oxid kremičitý, mikrokryštalická celulóza, monohydrát laktózy.

Vzhľad tabliet: biele ploché tablety, na vrchnej strane sa nachádza deliaca ryha, ktorá umožní predelenie tablety na polovicu. Jedna tableta obsahuje 32,8 mg horčíka.

Veľkosti balenia: Výrobca udáva hneď niekoľko veľkostí balenia, avšak nie všetky sa v lekárňach naozaj vyskytujú. Počet tabliet v baleniach – 20, 50, 100, 200 a 1000. Najčastejšie sú dostupné iba dve veľkosti balenia, a to 50-tabletové a 100-tabletové.

Ako užívať Magnerot

Magnerot sa užíva v období, v ktorom trpíte nedostatkom horčíka. To je najčastejšie v strese či tehotenstve. Veľkosť dennej dávky preto závisí od veľkosti vášho nedostatku horčíka. Preto by ste sa, ešte pred samotným užívaním, mali poradiť o veľkosti dennej dávky s vašim lekárom či lekárnikom.

Spočiatku liečby po dobu jedného týždňa výrobca udáva dávkovanie 3-krát denne po dve tablety.

Po ústupe akútnych problémov je možné toto dávkovanie znížiť na 1 – 2 tablety 1 – 2-krát denne.

Tabletky sa zapíjajú vcelku malým množstvom tekutiny. Magnerot je možné užívať aj dlhodobo, minimálna doba užívania je 6 týždňov. Ak užívanie predčasne ukončíte, zmaríte tým úspešnosť liečby.

Ak zabudnem užiť Magnerot

Ak nastane situácia, v ktorej zabudnete užiť tabletku, pokračujte nasledujúcou  dávkou. V žiadnom prípade neužívajte dvojitú dávku, pretože sa môžu dostaviť vedľajšie účinky, a to hnačka.

Účinky a indikácie

Účinok lieku Magnerot je založený na zvyšovaní hladiny horčíka v organizme, čím sa vyhnete niekoľkým  závažným poruchám organizmu. Preto by sme mali dbať na príjem horčíka najmä v období, kedy naše telo potrebuje prijímať väčšie množstvo horčíka, a to je v období zvýšenej fyzickej a psychickej záťaže,  v tehotenstve, pri rôznych ochoreniach či zlej životospráve – nadmerné užívanie alkoholických či energetických nápojov, strava chudobná na horčík, užívanie antikoncepcie.

Magnerot pomáha najmä v týchto oblastiach:

1. Svaly a svalové kŕče: Magnerot znižuje svalové napätie, trasľavosť, kŕče, tetániu, znižuje výskyt migrény až o polovicu, pomáha pri bolestivej menštruácii

2. Srdcovo-cievny systém: Nedostatok magnézia vplýva aj na srdce a cievy, pomáha pri poruchách srdcového rytmu, ateroskleróze, normalizuje napätie krvnej steny pri hypertenzii, znižuje bolesti v hrudníku pri angíne pektoris

3. Prevencia: Magnerot možno užívať aj ako prevenciu v období zvýšenej potreby príjmu horčíka a predísť tak vzniku zdravotných problémov, u tehotných žien sa znižuje riziko preeklampsie či predčasného pôrodu, pomoc pri strese a pri zaspávaní.

Neužívajte Magnerot, ak:

– ak ste alergický na ktorúkoľvek zložku lieku

– ak máte poškodené obličky a ste náchylný na tvorbu vápenatých-horčíkových-ammónno fosfatových kameňov

– ak máte zvýšenú hladinu horčíka, príznaky predávkovania, pri myasténii gravis

ak zároveň užívate barbituráty alebo hypnotiká

Možné vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky sa vyskytujú pri každom jednom lieku, môžu a nemusia a prejaviť.

– zmäknutie stolice, hnačka (náprava sa dostaví pri znížení dennej dávky)

– vysoké dávkovanie môže zapríčiniť spomalenie srdcového rytmu, nepravidelnú srdcovú činnosť

Pri predávkovaní môže nastať strata vedomia, svalová slabosť.

Ako uchovávať Magnerot

Liek uchovávajte v neporušenom obale pri teplote do 25°C. Dbajte na to, aby ste liek uložili mimo dosahu detí a zabránili tak konzumácii lieku deťmi.

Neužívajte liek po exspiračnej dobe. Takýto liek nevylievajte do odpadových vôd, zneškodnite ho ekologicky a jednoducho – zaneste ho do lekárne, kde ho zadarmo zlikvidujú za vás. Myslite na svoje zdravie aj na prírodu.

Výrobca a pôvod lieku

Značku Magnerot vyrába spoločnosť WÖRWAG Pharma GmbH & Co., sídliaca v Nemecku.

Dostupnosť lieku Magnerot

Samotný liek Magnerot je veľmi dobre dostupný v kamenných lekárňach i v internetových pobočkách, a to bez lekárskeho predpisu. Dostupné však nie sú všetky veľkostí balení udávané výrobcom, bežne si môžete zakúpiť dva varianty zabalené v blistroch – 50 a 100 tabliet. Ak si chcete byť istý, že vami zvolenú veľkosť bude mať lekáreň na sklade, využite služby overenej internetovej lekárne. Cena v internetovej lekárni vás často príjemne prekvapí. Produkt budete mať doma do 24 – 48 hodín.

Na kúpu tohto produktu nie je potrebné navštíviť lekára, pretože ide o voľnopredajný liek. O dávkovaní sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

 Postup pri objednávke cez internet

– vyberiete si veľkosť balenia Magnerot a počet balení

– vyplníte svoje osobné údaje vrátane adresy doručenia zásielky

– zadáte spôsob úhrady a doručenia

– potvrdenie objednávky, prípadne platba a tovar

Skúsenosti zákazníkov a hodnotenie lieku Magnerot

Liek Magnerot je u spotrebiteľov veľmi populárny, a to vďaka svojim overeným účinkom, vďaka dobrej dostupnosti bez lekárskeho predpisu, vďaka možnosti dlhodobej liečby. Liek určený na bežné problémy, ktoré trápia dnešnú populáciu i na prevenciu, preto sú skúsenosti zákazníkov veľmi pozitívne. Pozor si však treba dávať na to, aby ste nepresiahli maximálne dávkovanie.

Tento obsah bol zaradený v Uncategorized. Zálohujte si trvalý odkaz.